DUHOVNA OBNOVA ZA SVEĆENIKE SRIJEMSKE BISKUPIJE – SVIBANJ 2021.

PETROVARADIN (TU) – U ponedjeljak, 10. svibnja 2021., Ured za duhovnu formaciju svećenika Srijemske biskupije, na čelu s preč. Berislavom Petrovićem, organizirao je mjesečnu duhovnu obnovu za svećenike Srijemske biskupije i redovnike koji djeluju na području Srijemske biskupije.

UČENICI KOJI POHAĐAJU HRVATSKI JEZIK S ELEMENTIMA NACIONALNE KULTURE NA IZLETU U LAĆARKU

LAĆARAK (TU) – U subotu, 8. svibnja 2021., s početkom u 10.00 sati, učenici srijemskomitrovačkih osnovnih škola koji pohađaju predmet Hrvatski jezik s elementima nacionalne kulture, pošli su na svoj godišnji izlet. Njima su se priključile učenice koje pohađaju istu nastavu u Sotu. One su doše u pratnji svoje učiteljice Ane Hodak. Ove godine izlet je organiziran u prostorijama župe Sveta Ana, Majka Blažene Djevice Marije u Laćarku.

U SRIJEMSKOJ KAMENICI PROSLAVLJEN CRKVENI GOD

SRIJEMSKA KAMENICA (TU) – U ponedjeljak, 3. svibnja 2021., u župi Našašće svetog Križa, u Srijemskoj Kamenici proslavljen je crkveni god. Ove godine navršilo se i 275 godina od obnove župe, te je samim time i ovogodišnja proslava bila ljepša i svčanija. Svečano euharistijsko slavlje, s početkom u 18.30 sati, predslavio je vlč. Nikica Bošnjaković, župnik iz Šida, a uz njega su suslavili: domaćin vlč. Zdravko Čabrajac, upravitelj župe, vlč. Dušan Milekić, župnik iz Inđije, vlč. Ivica Živković, župnik iz Hrtkovaca, vlč.Ivan Rajković, Rajković, župnik iz Petrovaradina 2 i preč. Marko Loš, župnik iz Petrovaradina 3.

ŽIVOT, LIK I KRJEPOSTI MAJKE MAJKE AMADEJE PAVLOVIĆ (6.)

Svjedočanstva biskupa i svećenika o krjeposnu životu majke M. Amadeje Pavlović (Listić br. 6)

NEDJELJA DOBROGA PASTIRA U HRTKOVCIMA 2021.

HRTKOVCI (TU) – U nedjelju, 25. travnja 2021., vjernici župe Sveti Klement, papa i mučenik, svečanim euharistijskim slavljem u 11.00 sati, proslavili su Nedjelju Dobroga Pastira. Kao pripravu za euharistijsko slavlje imali su prigodnu katehezu koja je organizirana kroz tjedan uoči Nedjelje Dobroga Pastira. Na osobit način, naglasak je bio na četvrtku, kao danu koji je okupio najviše djece u jednom danu. Polaznici kateheze bila su djeca osnovnoškolskog uzrasta, koja se redovito okupljaju na katehetske susrete, te vrijednim radom trajno nastoje rasti u vjeri i vjerskoj izgradnji. Kao materijal za katehetsku pouku korišteni su predlošci i materijali vjeroučiteljice Ane Hodak, koji su za tu prigodu izrađeni pri Biskupijskom Pastoralnom Centru Srijemske biskupije. Katehetski dio priprave bio je uokviren u tematski susret pod nazivom Isus – Dobri Pastir, a kroz materijale je omogućeno da se katehetski susret uobliči kao kreativna radionica.

NEDJELJA DOBROGA PASTIRA U HRTKOVCIMA 2021.

30. travanj 2021.

Na koncu susreta, dječji radovi su izloženi u crkvi, kako bi vjernici koji se okupljaju na euharistijska slavlja mogli i sami vidjeti plodove katehetskog rada.

Duhovni dio priprave očitovao se u trodnevnoj molitvenoj pripravi koja je, prema predviđenom programu bila od četvrtka do subote. Kao zajednica vjernika molili smo za postojeća i buduća duhovna zvanja. Molitvene materijale, također smo dobili iz Biskupijskog Pastoralnog Centra.

U nedjelju, na Nedjelju Dobrog Pastira, molili smo za duhovna zvanja, a kako je taj dan – po datumu – sveti Marko, evanđelist, upriličili smo blagoslov pšenice, čime smo simbolički zatražili blagoslov za sav naš rad i plodove koje nam ova godina treba donijeti.

Tekst: Ivica Živković/Ivica Zrno

Fotografije: Ivica Živković