NAJAVA OBILJEŽAVANJA DANA ROĐENJA BANA JOSIPA JELAČIĆA

Ovaj dan obilježava se kao praznik hrvatske zajednice u Republici Srbiji

HODOČAŠĆE ZBORA MLADIH U KARMEL SV. JOSIPA

Zbor mladih Župe sv. Katarine, djevice i mučenice iz Sota posjetio je sestre karmelićanke u utorak, 1. listopada

PAPA POZVAO NA MOLITVU I POST ZA MIR U SVIJETU

Papa Franjo pozvao je vjernike da se sljedeći ponedjeljak, 7. listopada odazovu njegovu pozivu na dan molitve i uzdržavanja od obrokâ i da mole za dar mira. Dan prije, u nedjelju 6. listopada, papa će u Bazilici Svete Marije Velike (Santa Maria Maggiore) moliti krunicu i uputiti molitvu Gospi na istu nakanu.

MIOLJE U NOVOM SLANKAMENU

Župa u Novom Slankamenu je u nedjelju, 29. rujna, proslavila svog nebeskog zaštitnika, sv. Mihaela, arkanđela, tj. sv. Mihovila, kako ga domaći vjernici zovu

SUSRET RASELJENIH BEŠČANA

Povodom svetkovine crkvenog goda u Beški se okupili vjernici porijeklom iz ove župe koji godinama žive i rade u inozemstvu

HODOČAŠĆE ZBORA MLADIH U KARMEL SV. JOSIPA

04. listopad 2024.

BREZNICA ĐAKOVAČKA (TU) - Mladi iz Sota hodočastili su sa svojim župnikom preč Nikicom Bošnjakovićem, u Karmel sv. Josipa u Breznicu Đakovačku kako bi sa sestrama karmelićankama proslavili blagdan sv. Terezije od Djeteta Isusa i Svetog lica, naučiteljice Crkve. Svečano misno slavlje predvodio je isusovac p. Boris Jozić. On je u homiliji približio svetičin lik, posebno njezinu jednostavnost. „Sveta Terezija nas uči 'malom putu', da činimo mala djela ljubavi i da u svakodnevnom životu tažimo Boga u malim stvarima. Njena poruka o povjerenju u Božju ljubav i milosrđe inspirira nas da budemo otvoreni prema drugima i da u svemu što radimo tražimo svjetlost i radost. Sve što je činila, sv. Terezija, činila je s mnogo ljubavi. To je put za svakoga od nas,“ rekao je p. Jozić.

Po završetku misnog slavlja zbor župe sv. Katarine, djevice i mučenice iz Sota, kojeg čini osam djevojaka, kao dar sestrama i okupljenima na proslavi sv. Male Terezije, otpjevao je dvije pjesme, „Blagoslov“ i „Božja ljuba, Božja snaga“. Nakon toga su blagoslovljene ruže, simbol sv. Male Terezije, te podijeljene okupljenima.

Prije povratka u Sot, župnik Bošnjaković počastio je članice zbora večerom.

Vlatka Murgaš