SVEČANOST POVODOM 325 GODINA OD POTPISIVANJA KARLOVAČKOG MIRA

Obljetnica sklapanja Karlovačkog mira obilježena je slavljima na Tekijama i u kapeli Gospe od mira, a nazočio je državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin

KRIŽEVO U RUMI

Rumska crkva Uzvišenja svetog Križa proslavila je svoj god u subotu, 14. rujna

POZIV ZA MEDIJE

U srijedu se obilježava 325 godina od potpisivanja Karlovačkog mira.

UZVIŠENJE SVETOG KRIŽA U PETROVARADINU

Jedna od tri petrovaradinske župe proslavila je svečano svoj crkveni god

PROSLAVLJEN CRKVENI GOD U NOVIM BANOVCIMA

Blagdan rođenja Blažene Djevice Marije svečano je proslavljen u obnovljenoj banovačkoj crkvi

MALA GOSPA U KAPELI GOSPE OD MIRA

12. rujan 2024.

U Srijemskim Karlovcima svečano proslavljeno rođenje Blažene Djevice Marije

SR. KARLOVCI (TU) – Euharistijsko slavlje predvodio je mons. Eduard Španović u koncelebraciji s novim župnikom župe sv. Roka, hodočasnika vlč. Stjepanom Šumanovcem i domaćinom vlč. Matejem Perićem.

Predsjedatelj slavlja je u homiliji naglasio kako je današnjem svijetu od svega najviše potrebno mira i vjere. Također je istaknuo kako je u ljudskom životu mnogo više potrebe za zahvaljivanjem Bogu nego za traženjem. Zahvaljivati treba za ono naizgled obično i svakodnevno, kao što su  sluh ili govor...

Euharistijsko slavlje animirao je karlovački župni zbor. Vjernici su nakon mise ostali na druženju.